Hakkımda

Belgin EKEN Kimdir?

Belgin Eken Kimdir?Bu insan kimdir? diye merak edip, sayfama ulaşan siz değerli ziyaretçilerime öncelikle merhaba ve web siteme hoş geldiniz demek istiyorum.

1980 yılında Tekirdağ‘da doğdum. İlk, orta ve liseyi burada okudum. Liseden sonraki üniversite hayalim konservatuvar veya güzel sanatlar okumaktı ancak bazı ailesel sebeplerden dolayı olamadı. Olsun dedim ve bunları bir şekilde hayatıma dahil edeceğime dair kendime söz verdim. Ben de teknolojiye olan merakımdan B planımı devreye sokarak teknik bölümlere yöneldim. Abant İzzet Baysal Üniversitesi endüstriyel elektronik yani bilgisayarlı otomasyon sistemleri okuyarak yoluma devam ettim.

Bilgisayar ve diğer tüm bilgi teknolojileriyle olan yakın ilişkim de bu dönemde yani 1997-1998 yıllarında başlamıştır. Malum, o yıllarda şimdilerde olduğu gibi her evde bilgisayar yoktu. Henüz mouse olmadığı, veri saklama için büyük disketlerin olduğu MS Dos’lu dönemler.:) Bu sebeple okulumuzdaki bilgisayar odası benim vazgeçilmez alanlarımdan biri oldu. Turbo Pascal ve PLC programlama, teknik çizim ya da mühendislik derslerimiz vs. en sevdiğim ve başarılı olduğum laboratuvar dersleri arasına girmişlerdi.

Üniversiteye başladığım yıl aynı zamanda, çok değerli bir gitar ve piyano üstadından özel gitar dersleri almaya  başladım. 2-3 yıl kadar, sırasıyla klasik gitar, akustik gitar üzerine yoğunlaşarak çeşitli çalışmalarda bulundum. 2000-2001 yıllarında da İ.B.Üniv. caz hocasından elektro gitar dersleri aldım. Gitar yolculuğum hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler www.gitarhocasi.net web sitemi inceleyebilirler.

Profesyonel çalışma hayatıma başladığım 2000 yılı başından bu yana; elektronik, üretim, bilgisayar ve yan ürünleri, web site içerik yönetimi, internet reklamcılığı, e-ticaret satış uzmanlığı ve kategori yöneticiliği, seo, Google Adwords reklamcılığı, sosyal medya uzmanlığı, özel internet proje geliştirme ve yönetimleri, fotoğraf çekme ve düzenleme, kurumsal kimlik tasarımı, web-grafik tasarım, gibi iş kollarında olmak üzere yaklaşık 18 yıllık iş tecrübem bulunmaktadır. Şuan tüm bu tecrübelerimle kişilere veya firmalara freelancer olarak hizmet vermeye devam etmekteyim.

Ayrıca ikinci bir meslek olarak 2001 yılından bu yana, özel gitar eğitmenliği de yapmaktayım. Müziğin hayatımda olmasının her anlamda, bana çok şey kattığını düşünüyor ve bilgimi paylaşmayı seviyorum.

Uzun yıllar boyunca ilgilendiğim ve kendimi geliştirmek üzere çalıştığım web-grafik tasarım alanımı, daha profesyonelleştirmek ve belgelendirmek adına, 2007 yılında grafik tasarım eğitimi ve sertifikasını aldım. Ardından e-ticaret, kişisel gelişim ve iletişim gibi birçok seminer ve eğitimlere katıldım. Sürekli gelişmekte olan teknolojiye olan merakım, dinamizmim, sanatsal yönüm ve yeniliğe açık araştırmacı kişiliğimin de iş hayatıma oldukça olumlu yansıdığı kanısındayım.

Sonuç olarak; kariyerim boyunca edinmiş olduğum tüm mesleki deneyimlerimi paylaşabilmek, yeni deneyimler kazanabilmek, kendimi daha da geliştirerek sürekli yenilenmek ve en önemlisi kazanmak kazandırmak prensibini benimsiyorum. Yıllar içerisinde edinmiş olduğum tecrübelerle uzmanlık kazandığım alanlar;

  • Web site tasarımı,
  • Web site içerik geliştirme ve yönetimi,
  • Google Adwords reklam yönetimi,
  • Dijital medya internet reklamcılığı,
  • E-ticaret uzmanlığı, 
  • Sosyal medya uzmanlığı,
  • Logo tasarımı,
  • Kurumsal kimlik tasarımları,
  • Grafik tasarım ‘dır.

Bu konularda gerek firmanız veya markanız için, gerekse kişisel projelerinizde karşılıklı değer katmaktan mutluluk duyacağımı belirtmek isterim.
Bana ulaşmak için, iletişim sayfamdaki bilgilerden veya sosyal medya hesaplarımdan yararlanabilirsiniz.

Son olarak; sabırla okuyup buraya kadar geldiyseniz önce sizi tebrik ediyor, göstermiş olduğunuz ilgiye de çok teşekkür ediyorum.

Bir gün bir yerde karşılaşmak, tanışmak dileğiyle..
Belgin EKEN